Банки не хочуть фінансувати зелену енергетику в Україні через боргову кризу на енергоринку – інвестори.


Директорка Європейсько-Українського енергетичного агентства Анастасія Верещинська повідомила, що наявні борги держави за зелену електроенергію ускладнюють отримання банківських кредитів для будівництва нових електростанцій. Вона відмітила, що банки не хочуть фінансувати проєкти, де держава планує купувати електроенергію у нових станцій. Також, для інвесторів невирішено питання боргів на ринку електроенергії. Поміж іншого чинника, який ускладнює залучення нових інвестицій у енергетику, є повільна лібералізація ринку електроенергії та цінові обмеження, що впливають на умови бізнесу. Нардеп Олексій Кучеренко вважає, що для стабілізації ситуації з боргами на ринку енергетики потрібна розробка дорожньої карти, яка вирішить проблеми технічного та фінансового характеру.
Необхідність погашення боргів держави за зелену електроенергію ускладнює процес отримання банківських кредитів для будівництва нових електростанцій. Про це заявила директорка Європейсько-Українського енергетичного агентства Анастасія Верещинська. Вона пояснила, що банки не зацікавлені фінансувати такі проєкти через те, що держава планує купувати електроенергію у новозбудованих станцій. Також, основною проблемою є вирішення питання боргів на ринку електроенергії, на яке ще немає відповіді. Виробники зеленої електроенергії стикаються з цим безпосередньо, але держава не пропонує дорожньої карти для погашення боргів. Крім того, лібералізація ринку електроенергії відбувається недостатньо швидко, а цінові обмеження ускладнюють умови бізнесу в енергетичній сфері.
На думку Олексія Кучеренка, народного депутата, для стабілізації ситуації з боргами на ринку енергетики необхідно розробити дорожню карту, яка дозволить вирішити системні технічні та фінансові проблеми. Таке рішення може стати основою для комплексного компромісу між усіма учасниками ринку.
Читайте також
- Іноземні банки остерігаються фінансувати зелену енергетику в Україні через кризу боргів – інвестор
- Комітет Ради звернеться до Міненерго та НКРЕКП щодо пом’якшення вимог до якості газу