Чи можливо сховатися в армії від суду за хабарі — що каже закон.


17 липня набрав чинності Закон № 4496-IX, який підписав президент України Володимир Зеленський 15 липня. Метою цього закону є посилення антикорупційних заходів. Текст документа оприлюднили на сайті Верховної Ради України.
Які зміни впровадили
Згідно з нововведеннями, до військових формувань не зможуть вступати люди, яких обвинувачують у скоєнні тяжких або особливо тяжких корупційних порушень.
Що ще змінилося:
- змінили пороги відповідальності за недостовірне декларування
- зменшили поріг активів, за який настає відповідальність за незаконне збагачення;
- уточнили перелік посадовців, які підлягають покаранню;
- вдосконалили послідовність справ НАБУ та БЕБ.
Як повідомив у коментарі OBOZ.UA адвокат Богдан Пулинець, цей закон — не новий кодекс, а лише пакет змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу та профільних законів про антикорупційний контроль і військову службу.
За його словами, мобілізація тепер не захищатиме від переслідування корупційних злочинців. Якщо кримінальне провадження відкрили, адвокат має довести, що обвинувачений не може брати участь у засіданнях через безпосередню участь у заходах оборони.
"Осіб, щодо яких у суді розглядають тяжки чи особливо тяжкі корупційні злочини, не можна зараховувати до ЗСУ. "Мобілізуватися під вирок", щоб уникнути суду в таких категоріях практично неможливо", — підсумував адвокат.
Також він додав, що умовно-достроково звільнитися для проходження служби можна, але до засуджених за особливо тяжкі корупційні злочини така привілея недоступна. Рішення щодо інших корупціонерів прийматиме суд.
Нагадаємо, 15 липня президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності за корупційні правопорушення. Антикорупційна система після впровадження змін має стати більш ефективною.
Також ми повідомляли про затримання посадовця "Київпастранс", який переплатив 1,1 мільйона гривень під час закупівлі залізничного обладнання.
--- У липні набрав чинності закон, який посилює антикорупційні заходи в Україні. Закон забороняє вступ у військові формування особам, які підозрюються у серйозних корупційних порушеннях. Крім того, він вносить інші важливі зміни у відповідальність за корупцію, уточнює перелік посадовців, які підлягають покаранню, та удосконалює справи Національного антикорупційного бюро та Бюро економічної безпеки. Нововведення дає можливість більш ефективно боротися з корупцією в країні.Читайте також
- На Закарпатті підпалили церкву та залишили погрози угорцям
- Виплати військовим у розпорядженні — кому та скільки нараховують
- Новий міністр оборони зробив заяву щодо примусової мобілізації
- Львів без "Пагорба слави" — що планують після ексгумації
- Зеленський пояснив, як Трамп може "поставити на коліна" Путіна
- Обстріл траси здоров'я в Одесі — підозра полковнику РФ