МОН оприлюднило правила вступу до магістратури: нові вимоги та терміни.


МОН представило нові правила вступу до магістратури
Міністерство освіти і науки України оприлюднило проєкт Порядку прийому до закладів вищої освіти у 2025 році, який визначає нові умови вступу до магістратури. Згідно з цим документом, тепер можна вступити на основі ступеня бакалавра або магістра, навіть якщо спеціальність відрізняється.
За новим Порядком, вступ до магістратури відбуватиметься на основі єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) 2023, 2024 або 2025 року, а також розгляду мотиваційних листів.
ЄВІ складатиметься з тесту з іноземної мови та тесту загальної навчальної компетентності, де для проходження потрібно набрати щонайменше 5 балів з кожної частини. Для ЄФВВ кандидати повинні набрати не менше 35 балів.
Реєстрація в електронних кабінетах почнеться 1 липня, а подання заяв триватиме з 1 до 22 серпня. Абітурієнти зможуть подати максимум 15 заяв, з яких не більше 5 можуть бути на бюджетне місце. Консультаційні центри будуть допомагати абітурієнтам при роботі з електронними кабінетами до 20 жовтня.
Конкурсний бал буде розраховуватись за формулою, яка враховує результати тесту загальної навчальної компетентності (20%), тесту з іноземної мови (20%) та оцінку ЄФВВ або фахового іспиту (60%). Для окремих спеціальностей, зокрема у галузях освіти, культури, ІТ та інших, встановлено особливі умови щодо необхідних результатів випробувань.
Проєкт також передбачає спеціальні умови вступу для окремих категорій абітурієнтів, зокрема для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю та військовослужбовців. Вони матимуть можливість вступати за результатами співбесіди замість ЄВІ та фахового іспиту замість ЄФВВ.
Зарахування на бюджетні місця відбудеться 27 серпня, а на контрактну форму навчання – до 30 вересня. Можливе переведення осіб, які були зараховані на контракт, на вакантні бюджетні місця до 31 серпня. Заклади вищої освіти матимуть право встановлювати додаткові терміни вступу для абітурієнтів, які вступають на контрактну форму навчання.
Нагадаємо, МОН розкрило понад 20 тисяч псевдостудентів, які не навчалися вишах.
Читайте також
- У Силах оборони розкрили провал російської стратегії на Донеччині
- Статистика терору: за місяць російська авіація скинула понад 5 000 КАБів
- Переозброєння Європи: 16 країн ЄС готові збільшити оборонні витрати
- Більше жодних польотів: США змінили підхід до врегулювання конфлікту РФ та України
- "Швидкого кінця не чекайте": Венс пояснив, чому війна затягнеться
- Україна діджиталізує оформлення імпорту товарів військового призначення