Мораторій на відсотки для військових може обмежити їх доступ до кредитів – НБУ.


НБУ планує перегляд мораторію на штрафи та відсотки за кредитами для військових
Національний банк України вважає, що діючий мораторій на нарахування штрафів та відсотків за кредитами для військовослужбовців може ускладнити їхній доступ до позичок, зокрема до кредитних лімітів на картках. Центральний банк закликає до об'єктивної оцінки ситуації та можливих законодавчих змін.
"Наразі склалася ситуація, коли мораторій щодо нарахування штрафів та сплати відсотків за невиконання зобов'язань стосовно військовослужбовців та їх дружин/чоловіків замість того, щоб допомагати, може стати причиною обмеження доступу військових до споживчих кредитів, зокрема в формі кредитного ліміту по карткам (на заставні кредити мораторій не розповсюджується)", - зазначили в НБУ.
Мораторій на штрафи та відсотки був введений урядом у 2014 році, щоб допомогти військовим, що вступили до Збройних Сил України та мали заборгованості за кредитами. Проте зараз кількість військовослужбовців значно збільшилася, і безвідсоткові кредити можуть створити проблеми для банківської системи, зауважує Нацбанк.
Переваги та ризики безвідсоткового кредитування військових
Недостача прибутку для банків може порушити фінансову систему, оскільки вони не отримають необхідних коштів на покриття витрат та забезпечення безпеки вкладників. НБУ вказує, що деякі банки вже пропонують безкоштовне користування преміальними пакетами для військовослужбовців та готові надавати додаткові послуги.
"Національний банк завжди відкритий до діалогу з цього питання і ми вже неодноразово піднімали це його в дискусіях з представниками уряду і парламенту з метою формування спільної об'єктивної оцінки ситуації та вироблення можливих законодавчих ініціатив, спрямованих на збалансоване вирішення вказаного питання", - підкреслили у НБУ.
Обговорення щодо мораторію на штрафи та відсотки за кредитами для військових триває, і банкіри закликають до чіткого регулювання цього питання, оскільки безвідсоткове кредитування може загрожувати фінансовій системі.
Читайте також
- "Дуже погані речі": Трамп перейшов до прямих погроз Путіну
- Кінець "торговельного безвізу": що зміниться для українських експортерів з 6 червня
- Укргідрометцентр попередив про значні дощі в 4 областях 28 травня
- США отримали від Києва умови миру: Келлог розповів, чого США очікують від Кремля
- Європейські ринки відновилися на тлі відстрочки американських мит
- ПРООН і Данія допомагають Миколаєву розробити план повоєнного відновлення