Перевірка документів — хто має право вимагати військовий квиток.


Під час загальної мобілізації у чоловіків призовного віку постає важливе питання правомірності перевірки правоохоронцями військово-облікових документів. Через незнання законів та розпоряджень іноді можуть виникати конфлікти між чоловіками та тими, хто такі документи вимагає пред'явити.
Журналісти Каналу 24 дали чіткі пояснення — хто має право перевірити документи у чоловіків мобілізаційного віку.
Хто має право на перевірку
Відповідно до чинного законодавства України, право перевіряти військові квитки та документи, що засвідчують особу, мають певні категорії державних службовців.
До них належать представники ТЦК, Нацполіції та військових патрулів. Також право перевірки документів надається представникам інших військових формувань Сил оборони України у визначених районах, таких як прикордонні зони чи райони ведення бойових дій.
Що можуть попросити пред'явити
Військовозобов'язані зобов'язані пред'явити документи на вимогу уповноважених осіб. До обов'язкових документів для носіння під час воєнного стану належать:
- військовий квиток для всіх військовозобов'язаних, осіб, які завершили військову службу та були зараховані до запасу.
- тимчасове посвідчення військовозобов'язаного для чоловіків, які не мають військового квитка.
- посвідчення про приписку до призовної дільниці для призовників.
Окрім того, уповноважені особи можуть вимагати пред'явлення таких документів, як довідка про відстрочку чи довідка про звільнення від військового обліку, видані за станом здоров'я або іншими підставами.
Раніше ми інформували, за що можуть оголосити в розшук військовозобов'язаних чоловіків у липні 2025 року. І хто буде займатись розшуком ухилянтів.
Також повідомлялось, чи можуть мобілізувати чоловіка, який чекає рішення щодо отримання відстрочки.
У представленій новині розглянуто правила перевірки військово-облікових документів у чоловіків призовного віку під час загальної мобілізації. Зазначено, хто має право на таку перевірку та які документи можуть бути запитані у військовозобов'язаних. Автори також посилають на інші статті, де розглядаються можливі наслідки для ухилянців та осіб, які чекають на відстрочку від призову.
Читайте також
- Виплати військовим — скільки отримуватимуть захисники з 1 серпня
- РФ вночі била ракетами та атакувала БпЛА — що збила ППО
- В ISW розкрили, як РФ ховає літаки після операції Павутина
- РФ знищує природу Криму — в ООН направлено доповідь
- Кіт Келлог прибув до України
- Дронова атака РФ на Харків — є влучання