Путін ігнорує мир, Європа демонструє слабкість: NZZ розповіла, чому переговори щодо України зайшли у глухий кут.

Путін ігнорує мир, Європа демонструє слабкість: NZZ розповіла, чому переговори щодо України зайшли у глухий кут
Путін ігнорує мир, Європа демонструє слабкість: NZZ розповіла, чому переговори щодо України зайшли у глухий кут

Переговори в Стамбулі між Україною та Росією

Переговори в Стамбулі між Україною та Росією, які відбулися після тривалої перерви, були важливою подією, але призвели лише до мінімальних результатів. Єдиною практичною угодою став обмін полоненими.

За словами оглядача Neue Zürcher Zeitung Андреаса Рюеша, переговори підтвердили той факт, що Володимир Путін не має реального бажання до мирного врегулювання конфлікту. Він навіть не брав участь у переговорах особисто, а надіслав делегацію низького рівня, що свідчить про його зневагу. Путін не показує жодного бажання навіть на тимчасове припинення вогню.

За словами Рюеша, "Можна продовжувати благати його або, як це робить Трамп, вимагати зустрічі на найвищому рівні. Але після трьох місяців безуспішних спроб складається враження, що ситуація зайшла в глухий кут. Припущення, що українці самі зможуть вирвати у росіян припинення вогню, виглядає зовсім ілюзорним. Путін не міг би чіткіше продемонструвати свою незацікавленість".

Європа як іграшка

Іншим важливим аспектом є те, що Європа та Америка не змогли забезпечити Україні міцну позицію в переговорах. Запит на переговори завжди був частиною стратегії Заходу стосовно України, проте обидва регіони спочатку намагалися підтримати Україну та покласти її в сильне положення. Ця стратегія не спрацювала, а головне – Європа та Америка підтримують українські переговори, сигналізуючи про її слабкість.

Оглядач пише, що "проблема глибша, оскільки Трамп своєю антиєвропейською політикою проводить митну війну та ослаблює НАТО. Ідея трансатлантичної спільноти інтересів переживає кризу. Трамп демонструє, що більше співпрацюватиме з Путіним, обходячи європейців, і це призведе до поділу впливових сфер між великими державами, відповідно до девізу Фукідіда: "Сильні будуть робити, що хочуть, а слабкі поступаються тим, що змушені".

Читайте також

Реклама