Українцям показали, як відрізняються тарифи на воду у різних містах: зміни з 1 листопада.


Українці продовжать сплачувати за воду зі старими тарифами
Більшість українців продовжать сплачувати за воду за тарифами, що були встановлені на початку вторгнення. Проте жителям малих громад може загрожувати подорожчання послуг водопостачання.
За інформацією Мінфін та НКРЕКП, тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення великих міст залишаються незмінними з 24 лютого 2022 року. Спроба підвищити їх на 20-30% у липні 2023 року була скасована після втручання президента та уряду.
Тарифи на воду розподіляються на дві категорії споживачів. Перша категорія включає мешканців приватного сектору та колективних споживачів без господарської діяльності у сфері водопостачання. Друга категорія охоплює жителів багатоквартирних будинків, які отримують послуги через внутрішньобудинкові системи.
У малих громадах, де не потрібне погодження з НКРЕКП, місцева влада самостійно регулює тарифи. Прикладом можуть бути два міста Черкащини. У Каневі з 1 листопада тариф зросте на 10 грн і становитиме 73,50 грн за послуги централізованого водопостачання та водовідведення. У Смілі після двох підвищень з початку війни тариф склав 80,34 грн.
Читайте також
- А-95 у Київській області: розрив цін на АЗС вже понад 9 гривень
- Вихідні зіпсує негода: синоптик розповіла, де чекати дощів та заморозків
- Нова консоль Nintendo Switch 2: тарифна війна може вплинути на продажі
- Вето Угорщини не завадить: Каллас розкрила, що ЄС готує для України
- Аномальний холод та дощі: на Україну чекає сувора погода до 11 травня
- Енергетична стратегія: Польща та Чехія роблять ставку на малі модульні реактори